Wyjaśnienie dotyczące badań dzieci z ADHD

WYJAŚNIENIE przebiegu i podstaw prowadzonego badania naukowego dotyczącego

SKUTECZNOŚCI LECZENIA BAŃKAMI CHIŃSKIMI BRAKU KONCENTRACJI U DZIECI CIERPIĄCYCH NA NADPOBUDLIWOŚĆ

Informujemy, że konsultacja polegać będzie na zdiagnozowaniu małego pacjenta według medycyny chińskiej, która ma inny system diagnozowania nie pokrywający się z diagnostyką medycyny zachodniej, jak również inaczej określa wzorce chorobowe i leczy je naturalnymi metodami takimi jak zioła, masaż, akupunktura, moksa czy bańki.

Skuteczność leczenia medycyną chińską syndromu ADHD u dzieci, szczególnie ziołami chińskimi i akupunkturą, jest powszechnie znana i stosowana zarówno w Chinach jak i w innych krajach zachodnich. Więcej informacji na ten temat można znaleźć m.in. na znanej międzynarodowej stronie publikacji medycznych i naukowych: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/25220091/

Obecne badanie naukowe jest oparte na znanych od lat w medycynie chińskiej wzorcach patologii oraz przetestowanych od wieków terapiach ziołowych, które są powszechnie używane w chińskich szpitalach do leczenia dzieci z syndromem ADHD. Nie będzie w niniejszym badaniu testowania żadnych nowych produktów.

Jedyną nowością, na której badanie kliniczne jest oparte, to włączenie do leczenia zabiegu z protokołem aplikacji baniek chińskich, które mają działanie uspokajające na układ nerwowy. Badanie naukowe prowadzone dla potrzeb pracy magisterskiej Marty Kubisz przygotowywanej na Nanjing University of Chinese Medciine w Chinach zakłada tezę, że zabieg bańkami chińskimi przyspieszy proces leczenia symptomu braku koncentracji u dzieci cierpiących na nadpobudliwość.

Bańki chińskie są od wieków bardzo dobrze znane i używane do leczenia wielu schorzeń, z których najpopularniejsze w zastosowani codziennym jest leczenie przeziębień. W medycynie chińskiej, koreańskiej jak i bliskowschodniej, istnieje wiele różnych protokołów leczenia bańkami chińskimi między innymi bólów stawów, przykurczu mięśni, depresji czy problemów nerwowych – terapia bańkami jest bezpieczna i daje bardzo dobre rezultaty.

Informujemy, że tak jak przy każdej innej procedurze aplikacji baniek chińskich, może (choć nie musi) wystąpić w miejscu postawienia bańki zaczerwienie lub zasinienia oraz tymczasowy dyskomfort mięśniowy – objawy te mijają samoistnie do tygodnia czasu i nie mają negatywnego wpływu na zdrowie pacjentów. Zabieg bańkami chińskimi proponowany w niniejszym badaniu naukowym nie ma żadnych skutków ubocznych i jest całkowicie bezpieczny.

Na potrzeby prowadzonego badania naukowego jedynie dzieci z chińskim wzorcem zwanym NIEDOBÓR YIN będą mogły skorzystać z zaproponowanego leczenia medycyną chińską (specyficzną recepturą ziołową dla syndromu ADHD oraz protokołem aplikacji baniek na punktach akupresury) podczas 6 bezpłatnych wizyt w ciągu 3 miesięcy. Jedynie uregulowanie kosztu mieszanki ziołowej będzie leżało po stronie pacjenta, gdyż laboratorium TCM Bohemia nie uczestniczy w niniejszych badaniach i pobiera opłatę za przygotowywane mieszanki ziołowe i tabletki.

 

 

Rejestracja do specjalisty

Wypełnij formularz zgłoszenia,
a my oddzwonimy do Ciebie!

Zarejestruj się online

Kontakt

Centrum Medycyny Chińskiej

adres: ul. Warszawska 1
31-155 Kraków
zobacz na mapie
telefon: +48 884 988 887
email: info@medycynachinska.org