Naukę tradycyjnej medycyny chińskiej rozpoczęła w Kanadzie, by później kontynuować ją w meksykańskim Instituto Alcocer de Medicina Tradicional China, powiązanego bezpośrednio z pierwszym Szpitalem Klinicznym Tradycyjnej Medycyny Chińskiej w chińskim Tiencin.
Ukończyła roczny kurs instruktora Qigong medycznego, a także studiowała koncepcję i filozofię taoistyczną.
Brała udział w wielu kursach akupunktury skupiających się na leczeniu różnych chorób, kończąc przy tym studia podyplomowe w tej dziedzinie.
Jej zamiłowanie do sztuki lekarskiej sprawiło, że przez trzy lata studiowała medycynę konwencjonalną, co dodatkowo poszerzyło jej wiedzę.
Specjalizuje się w leczeniu zaburzeń motorycznych po przebytych chorobach lub urazach, a także w pracy z powikłaniami poudarowymi, takimi jak paraliż.
Ponadto z powodzeniem zajmuje się leczeniem innych przypadłości, takich jak m.in.: problemy ginekologiczne, choroby układu oddechowego, bóle głowy, czy dolegliwości emocjonalne/psychosomatyczne.
Jako wolontariuszka współpracowała z amerykańską organizacją non-profit „Acupuncture Relief Project”, dzięki której miała okazje uczyć podstawowych metod tradycyjnej medycyny chińskiej, przekazując tę wiedzę członkom słabo rozwiniętych regionów Meksyku.
Od rozpoczęcia inwazji Rosji na Ukrainę, Tania Camacho Regnier zaangażowała się we współpracę z American Society of Acupuncture (Amerykańskie Stowarzyszenie Akupunkturzystów) oraz Europejskim Stowarzyszeniem Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, podejmując się leczenia pacjentki z poważnym urazem rdzenia kręgowego i pomagając jej w odzyskaniu funkcji ruchowych (https://sites.google.com/etcma.org/donations-for-ukraine/home). Sukces opracowanego przez nią leczenia spowodował, że zaproponowano jej napisanie medycznego opisu przypadku „Acupuncture and physical therapy for spinal cord injury: Case report”. Artykuł ten został niedawno opublikowany i do lutego 2023 r. jest dostępny w całości bezpłatnie na portalu naukowym Science Direct: https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S1550830722002142.
Tania Camacho-Regnier, mimo że jest Meksykanką, to płynnie mówi po polsku. Zna również biegle języki: Hiszpański, angielski, francuski, włoski i niemiecki – może rozmawiać z pacjentami-obcokrajowacami w ich językach.
Przeczytaj artykuł Tani Camacho-Regnier na temat AKUPUNKTURA W REHABILITACJI POWIKŁAŃ UDARU MÓZGU