Sylwia Stelmach

Sylwia Stelmach_crTerapeutka TMC
(akupunktura, chińskie ziołolecznictwo,
chiński masaż Tui Na i masaż tkanek głębokich)

Medycyny chińskiej uczyła się w różnych szkołach TCM w Polsce:
Edukację w zakresie akupunktury ukończyła w ITCM Dao, gdzie wykładowcami byli m.in.: Assaf Mor, Tuvia Scott, Daniela Mijał Huler Haldai, Roni Kalir, Micha Glikman -  uzyskując kwalifikacje zawodowe akupunkturzysty i naturopaty.

Posiada średnie wykształcenie medyczne. Ukończyła też roczny kurs Podstawy medycyny zachodniej dla terapeutów medycyny chińskiej (lek. med. Paweł Ziora)

Swoją wiedzę pogłębiała:

1. Akupunktura i moksybucja:
- u Tuvii Scotta (Izrael): Akupunktura pięciu Elementów
- u dr Tadeusza Błaszczyka: Nowa Akupunktura Czaszki wg dr Yamamoto,
- u dr Olgi Kozińskaya (ITCM Dao): Akupunktura ucha
-
u dr Magdaleny Grzonkowskiej: Akupunktura kosmetyczna,
- u dr Hamida Montakaba (Szwajcaria): kursy w TOMO, Gdańsk: Umysł i emocje – chińska wizja pracy umysłu; Narządy Zmysłów oraz Psychosomatyka; oraz w Instytucie Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia w Krakowie: Akupunktura w Bezsenności i Innych Zaburzeniach Snu.
-
u Cody Dodo (USA): Akupunktura klasyczna – meridiany ścięgnisto-mięśniowe (TMM); Meridiany dywergentne; Meridiany nadzwyczajne; Meridiany Luo; Układ odpornościowy w klasycznej medycynie chińskiej, oraz Leczenie infekcji wirusowych.
- u dr Mahmouda Manssoura i mgr Michała Urgacza (ITCM Dao): Akupunktura metodą równoważenia dra Tana – moduł pierwszy i drugi
- u Moshe Beckera (ITCM Dao): Moksowanie w terapii chorób ostrych i przewlekłych; Magnesoterapia, Stosowanie Magnesów w medycynie chińskiej, Terapia przedłużona.
- u dr Leonida Gelmana: Akupunktura klasyczna – Teoria Pni i Gałęzi i jej wykorzystanie w codziennej praktyce; Morza energii oraz wykorzystanie trygramów i heksagramów; Magiczny Kwadrat i Ba Gua,

2. Diagnostyka TCM:
- u Bartosza Chmielnickiego (Acuart): Diagnoza z pulsu; Diagnoza z wyglądu
- u Małgorzaty Koszyk (Instytut Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia w Krakowie): Puls w diagnostyce i leczeniu medycyną chińską

3. Masaż:
- u lek. TCM Marty Kubisz (Instytut Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia w Krakowie): Tradycyjny Chiński Masaż Tui Na - kurs podstawowy, oraz kursy zaawansowane:  Masaż Tui Na – Układ Nerwowy i Krążenia; Masaż Tui Na – Układ Oddechowy i Pokarmowy
- u mgr Patryka Sobotki i dr Macieja Duszyńskiego: Masaż tkanek głębokich w ujęciu klinicznym

4. Chińska farmakologia ziołowa i dietetyka (Instytut Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia w Krakowie):
- u dr Agnieszki Krzemińskiej: Dietetyka profilaktyczna i lecznicza medycyny chińskiej; Gotowe chińskie receptury ziołowe oraz Zioła i klasyczne receptury chińskie
-
u prof. dr Yifan Yang (Holandia): Leki zachodnie z perspektywy medycyny chińskiej – leczenie ich skutków ubocznych

5. W Instytucie Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia w Krakowie ukończyła kursy specjalistyczne dla zaawansowanych obejmujące zarówno akupunkturę, jak i chińskiej ziołolecznictwo:
- u prof. dr Sun Peilina (Belgia): Otyłość i kontrola wagi; Leczenie zaburzeń alergicznych w medycynie chińskiej; Alergie i nietolerancje pokarmowe w medycynie chińskiej; Leczenie bólu w medycynie chińskiej; Narządy nadzwyczajne; Choroby neurologiczne i neurodegeneracyjne; Zaburzenia metaboliczne; Leczenie zaburzeń i chorób psychosomatycznych w medycynie chińskiej
- u prof. dr Wang Weixianga (Holandia): Podejście medycyny chińskiej do leczenia nowotworów.

6. Obecnie podnosi swoje kwalifikacje na specjalistycznych kursach:
- Instytut Zielarstwa Polskiego i Terapii Naturalnych – zielarz fitoterapeuta
- Szkoła TOMO: Klasyczna medycyna chińska Jin Gui Yao Lue – prof. dr Li Jie (Holandia)
- Szkoła TOMO: Połączenie zachodniego ziołolecznictwa, medycyny chińskiej i fitofarmakologii – Jeremy Ross (Wielka Brytania).

W latach 2016-2021 praktykowała w Londynie prowadząc własny gabinet medycyny chińskiej.

W ramach swojej praktyki TMC zajmuje się także terapią dzieci, wykorzystując zamiast igieł akupunkturowych delikatną japońską technikę Shonishin. Stosuje też akupunkturę w terapii nałogów.
Oprócz medycyny chińskiej wykonuje również taping (elastyczne taśmy używane w fizjoterapii).

W swojej terapii podchodzi holistycznie do pacjenta, zwracając uwagę na emocje, ciało, odżywianie. Każda terapia dobierana jest indywidualnie w zależności od potrzeb.

Rejestracja do specjalisty

Wypełnij formularz zgłoszenia,
a my oddzwonimy do Ciebie!

Zarejestruj się online

Kontakt

Centrum Medycyny Chińskiej

adres: ul. Warszawska 1
31-155 Kraków
zobacz na mapie
telefon: +48 884 988 887
email: info@medycynachinska.org