Olga Baran

Olga Baran_portret_lustrzanySpecjalistka akupunktury klasycznej według Pięciu Elementów

Olga Baran – praktyk akupunktury w ujęciu klasycznym i pęcioelementowym.
W 2010 roku, po trzech latach nauki i rocznym stażu klinicznym ukończyła Szkoły Akupunktury Tradycyjnej w Bydgoszczy i uzyskała dyplom zawodowy specjalisty akupunktury tradycyjnej. Od tamtej pory prowadzi własny gabinet w Krakowie.
Nieustannie pogłębia swoją wiedzę na specjalistycznych kursach z medycyny chińskiej (m.in. w Instytucie Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia w Krakowie). Od 2017 r. uczy się też w 3 letniej Szkole Akupunktury Klasycznej Stylu Jednej Igły we Wrocławiu pod okiem Donalda B. Halfkenny (Ling Shu Institute Niemcy).
W międzyczasie uzupełniała wiedzę między innymi z: diagnozy z pulsu i języka, stosowania techniki Gua Sha, Ping Shen,  moksowania i stawiania baniek, biorąc udział w kursach specjalistycznych i superwizjach o łącznej liczbie ponad sześciuset godzin.
Interesuje ją wpływ stresu, emocji i traumy na zdrowie i samopoczucie człowieka. Specjalizuje się w leczeniu pacjentów przechodzących kryzys emocjonalny (np. z powodu utraty pracy, żałoby, problemów w związku) i/lub mających dolegliwości psychosomatyczne (np. bulimia, zaburzenia snu i trawienia na tle nerwowym, natręctwa itp.).
Współpracuje również z fizjoterapeutami i osteopatami prowadząc pacjentów po kontuzjach, urazach i w przewlekłym bólu wykorzystując do tego celu system akupunktury klasycznej w regulacji meridianów ścięgnisto mięśniowych (TMM).
W leczeniu kieruje się zasadą harmonizowania sfery fizycznej i psychicznej człowieka.
Regularnie prowadzi wykłady i prelekcje dla publiczności przybliżając tajniki Medycyny Chińskiej (m. in. w Instytucie Konfucjusza), a także szkoli praktykujących akupunkturzystów w systemie pięcioelementowym prof. J. R. Worsley’a wykorzystując autorskie programy. Jest członkiem zwyczajnym Polskiego Towarzystwa Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i posiada ubezpieczenie zawodowe.
Przez 8 lat jako mastertrener metody pilates szkoliła instruktorów na wszystkich poziomach zaawansowania w ramach szkoły Open Mind.

Rejestracja do specjalisty

Wypełnij formularz zgłoszenia,
a my oddzwonimy do Ciebie!

Zarejestruj się online

Kontakt

Centrum Medycyny Chińskiej

adres: ul. Warszawska 1
31-155 Kraków
zobacz na mapie
telefon: +48 884 988 887
email: info@medycynachinska.org