Wiesław S. Nowak

Dr n. med, specjalista chorób wewnętrznych i hematolog.
Specjalista medycyny chińskiej: akupunkturzysta i fitoterapeuta TMC

dr n. med. Wiesław S. Nowak, Centrum Medycyny Chińskiej w KrakowieJest lekarzem od 1991 r. Ukończył studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Krakowie. Specjalizację z zakresu chorób wewnętrznych uzyskał w 1998 r. oraz z zakresu hematologii w 2006 r. Doktor nauk medycznych od 2000 r.

Dr n. med. Wiesław Stanisław Nowak jest wykładowcą akademickim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Okresowo pracuje również jako specjalista-konsultant hematologii w Wielkiej Brytanii.

Od ponad 20. lat pracuje z osobami chorującymi na „choroby wewnętrzne”, psychosomatyczne i nowotworowe wykorzystując w swojej praktyce zarówno medycynę zachodnią oraz od kilkunastu lat tradycyjną medycynę chińską (TMC), kierując się ideą medycyny zintegrowanej.
Jest Dyrektorem Medycznym Centrum Medycyny Chińskiej w Krakowie, ul. Warszawska 1, gdzie od czerwca 2013 r. prowadzi również własną praktykę (diagnostyka i konsultacje, akupunktura, chińskie ziołolecznictwo).
Biegle zna język angielski – może przyjmować pacjentów angielskojęzycznych.

Odbył 4-letnie szkolenie w zakresie Tradycyjnej Medycyny Chińskiej prowadzone przez Matthiasa Hunecke z Instytutu Avicenny (Niemcy). Wcześniej ukończył kurs teoretyczny i praktyczny w zakresie akupunktury w Centrum Leczenia Bólu i Akupunktury im. Prof. Z. Garnuszewskiego w Warszawie pod merytorycznym nadzorem Polskiego Towarzystwa Akupunktury. Pełnił funkcję Przewodniczącego Oddziału Krakowskiego Polskiego Towarzystwa Akupunktury. Członek Rady Naukowej oraz wiceprezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Tradycyjnej Medycyny Chińskiej.

Odbył też szkolenia z zakresu:
a) chińskiej fitoterapii na kursach prowadzonych przez dr farm. lek. med. Tadeusza Błaszczyka z Hamm w Niemczech (zioła chińskie i europejskie i amerykańskie w oparciu o paradygmat TCM).
b) Diagnostyki różnicowej TCM – szkolenie TCM dla zaawansowanych prowadzone przez Claude Diolosę z Instytutu Avicenny (Francja).
c) kurs prowadzony przez Jeremy’ego Rossa (Wielka Brytania) „Łączenie ziół zachodnich a medycyna chińska”.

Jest autorem 34 publikacji naukowych, 2 monografii książkowych i 4 książkowych prac zbiorowych.

W Instytucie Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia wykłada od 2012 r., prowadząc cyklicznie kursy „Anatomia topograficzna akupunktury” oraz „Podstawy akupunktury”.


 

Rejestracja do specjalisty

Wypełnij formularz zgłoszenia,
a my oddzwonimy do Ciebie!

Zarejestruj się online

Kontakt

Centrum Medycyny Chińskiej

adres: ul. Warszawska 1
31-155 Kraków
zobacz na mapie
telefon: +48 884 988 887
email: info@medycynachinska.org