Ariunbolor Monkhdoi

dr Ariunblor Monkhdoi_cr

Dr Ariunbolor Monkhdoi jest specjalistką w zakresie wschodniej (chińskiej) medycyny naturalnej.
Z wykształcenia jest lekarzem medycyny o specjalności internista – akupunkturzysta.

W 1999 r. ukończyła Akademię Medyczną w Ułan Bator w Mongolii.
W 2001 r. ukończyła Studia Podyplomowe w zakresie Dermatologii i Kosmetologii.
W 2004 r. ukończyła Studia Podyplomowe z zakresu Akupunktury, Akupresury i Medycyny Chińskiej.
W 2007 r. uzyskała specjalizację lekarską z zakresu: lekarz internista. Jako lekarz odbyła praktykę w klinikach w Mongolii.

Od 2008 r. mieszka w Polsce, a od 2009 r. prowadzi własny Gabinet Medycyny Wschodniej w Sosnowcu, gdzie cieszy się uznaniem wielu pacjentów. Często pomaga osobom, którym medycyna konwencjonalna nie była w stanie pomóc.

Diagnostyka obejmuje wywiad z pacjentem oraz badanie według metod medycyny chińskiej z pulsu, obrazu oczu, wyglądu języka i analizy twarzy. Cechą medycyny wschodniej jest „całościowe” spojrzenie na człowieka.

Terapia ma charakter całkowicie indywidualny i jest ukierunkowana na wskazanie oraz usunięcie przyczyn choroby i najczęściej stanowi połączenie kilku metod naturalnych, które są bezpieczne i skuteczne. Podczas jednego zabiegu istnieje możliwość kompleksowej terapii kilku chorób i objawów, a efekty widoczne są zazwyczaj w krótkim czasie. Po zabiegach powinna nastąpić ogólna poprawa nastroju i samopoczucia pacjenta, poprawa wyników badań dla danej choroby, oczyszczenie organizmu, usunięcie objawów, dolegliwości i choroby. Skutecznie leczy z wielu chorób w szerokim zakresie, ma działanie przeciwbólowe, a w niektórych przypadkach naturalne metody terapii pozwalają zastąpić leczenie farmakologiczne. Terapia akupunkturą polega na wkłuwaniu bardzo cienkich igieł w ściśle określone miejsca na ciele pacjenta. Nakłucia pobudzają organizm do powrotu do równowagi i aktywują jego regenerację (zdolność do samouzdrawiania).

Zabiegi obejmują: kurację ziołową (czyli jakie zioła należy stosować), chiński masaż leczniczy i odchudzający, akupresurę (współpraca meridianów – masaż punktowy), akupunkturę (przywracanie energii QI, nagrzewanie ziołami-moksybucja), bańki chińskie akupunkturowe (stany zapalne, nerwobóle), świecowanie Indian Hopii (szum, dzwonienie w uszach), leczenie odwykowe (papierosy, alkohol), masaż orientalny, leczniczy twarzy, szyi i dekoltu, elektroterapia, terapia manualna, refleksologia stóp, geragem (ogrzewanie kamieniem z morza koreańskiego).

Biegle mówi w języku polskim.

Rejestracja do specjalisty

Wypełnij formularz zgłoszenia,
a my oddzwonimy do Ciebie!

Zarejestruj się online

Kontakt

Centrum Medycyny Chińskiej

adres: ul. Warszawska 1
31-155 Kraków
zobacz na mapie
telefon: +48 884 988 887
email: info@medycynachinska.org