Teresa Rajtar

Teresa Rajtar - dietetyk medycyny chińskiej

Teresa Rajtar – dietetyk

Jestem specjalistą w zakresie odżywiania w zdrowiu i chorobie. Poradnictwo dietetyczne jest moim świadomym wyborem wynikającym z wieloletnich zainteresowań tematyką zdrowego stylu życia oraz pasji pomagania ludziom.

W Instytucie Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia w Krakowie  ukończyłam kurs Dietetyka profilaktyczna i lecznicza medycyny chińskiej prowadzony przez dr Agnieszka Krzemińską – najlepszą w Polsce specjalistkę medycznej dietetyki chińskiej. Z wynikiem bardzo dobrym ukończyłam studia podyplomowe na kierunku Dietetyka w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia oraz z oceną celującą Akademię Dietetyki w Krakowie. Nieustannie poszerzam swoją wiedzę poprzez uczestnictwo w licznych szkoleniach i konferencjach nie tylko dietetycznych, ale głównie zdrowotnych.

Interesuję się medycyną funkcjonalną, medycyną naturalną, która traktuje człowieka jako całość, leczy przyczynę, a nie objaw. Na podstawie dokładnego wywiadu zdrowotnego i żywieniowego podaję ogólne zalecenia, dodatkowo zbieram potrzebne informacje do ułożenia indywidualnej diety, która uwzględnia preferencje żywieniowe, choroby, alergie lub nietolerancje pokarmowe, wskazania zgodne z diagnozą wg medycyny naturalnej (np. wzmacnianie krwi, usuwanie wilgoci, nadmiaru gorąca, ogrzewanie, poruszanie zastoju itp.). W trakcie wizyty dokonuję pomiaru profesjonalnym analizatorem składu ciała, interpretuję badania krwi (trudniejsze przypadki konsultuję z doktorem Wiesławem Nowakiem), posługuję się chińską diagnozą z języka.

Interesuję się psychologią rozwoju i brałam udział w wielu szkoleniach, które pomagają mi w motywowaniu do osiągania sukcesów. Zwłaszcza dotyczy to osób z nadwagą lub otyłością.  Przez wiele lat prowadziłam Studio Figura w Krakowie, które w 2008 roku otrzymało I nagrodę za wyniki w odchudzaniu pośród kilkuset podobnych gabinetów w Polsce, stąd wiem jak ważna jest motywacja, a nie tylko rozpisana dieta.

Kieruję się zasadą, że każda osoba jest indywidualnością i należy na nią spojrzeć całościowo w sensie organizmu oraz jako jedności duszy i ciała – zgodnie z podejściem tradycyjnej medycynie chińskiej. Więcej na temat mojej pracy: www.rajtar.dobrydietetyk.pl

DSC_0581@   DSC_0583a@

 

Rejestracja do specjalisty

Wypełnij formularz zgłoszenia,
a my oddzwonimy do Ciebie!

Zarejestruj się online

Kontakt

Centrum Medycyny Chińskiej

adres: ul. Warszawska 1
31-155 Kraków
zobacz na mapie
telefon: +48 884 988 887
email: info@medycynachinska.org